Bez çantaların nasıl temizleneceği hakkında çok fazla kirli bilgi var. Bu başlıkta bez çanta üreten firma olarak bez çantaların nasıl temizlenmesi gerektiğini açıkladık.

Bez çantalar laminasyonlu ve laminasyonsuz olarak iki ayrı şekilde üretiliyor. Laminasyonlu bez çantalar jüt çantalar ve nonwowen çantalar olarak iki grupta üretiliyor. Laminasyonlu bez çanta olan nonwowen çantaları ıslak bir bezle kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Ayrıca Jüt çantalar ise düşük ısıda yıkanabilirdir. Aslında her iki çanta grubu da makine de deterjansız ve düşük ısıda yıkanabilir. Ancak biz renkli baskılı bez çantalar için silerek temizlenmesini öneriyoruz.

Hafif nemli bir bez yardımı ile çantanın  iç ve dış yüzleri silinerek kir ve tozdan arındırılabilir. Bu işlem sırasında ise kimyasal maddelerin kullanılmaması gerekmektedir. Çeşitli temizlik kimyasalları bez çantaların yapısına zarar vererek ömrünü azalmasına neden olur. Bez çantalarınız aşındırıcı deterjanlar ile temizlerseniz zamanla rengi solar ve yıpranır.

Bez çantalar %100 doğal ve geri dönüştürülebilirdir. Bez çanta bir poşet değildir, çevre dostudur ve tekrar tekrar kullanılabilir. Adıgüzel Çanta olarak biz de bez çantanın yalnızca insanların bir şeyleri taşımasına yardım ettiğini düşünmüyor, çevreye sağladığı katkının da farkına varıyoruz.

Siz de bez çanta satına alarak çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakma konusunda katkı sağlayabilirsiniz.